Neden

Bio Briket Mangal Kömürü ?

  • Üretimde Hiç Bir Ağaç Kesilmez.
  • %100 Doğal Bitkisel Ürünlerden Üretilmiştir.
  • Çevre Dostudur.
  • Çok Uzun Yanma Süresine Sahiptir.
  • Yanarken İs , Duman Çıkarmaz.
  • Yüksek Kalorilidir.
  • Kanserojen Maddeler İçermez.
  • Alev Çıkarmaz.
  • Meşe ve Diğer Odunsu Kömürlere Göre Çok Daha Fazla Verimlidir
briket mangal komuru

Nasıl Üretilir ?

Çeşitli doğal biyolojik (fıstık , fındık ,ceviz gibi ) kabukların , kırılıp , öğütülüp karbonlaştırılarak 30 tonluk basınçla sıkıştırılmasıyla elde edilir.Üretim esnasında herhangi bir kimyasal madde kullanılmaz.Çeşitli delikli ve deliksiz kalıplardan geçirilerek sıkıştırılmış bir ürün elde edilir.Yüksek sıkıştırmadan dolayı kömürün yanması yavaş ve kalorisi çok yüksektir.Bu sayede 5-6 saat yanma süresi , 4-5 saat verimli pişirme süresine sahiptir.Diğer odun kömürlere göre çok uzun yanma süresi ve yüksek kaloriye sahiptir.Bu sebeple cebinize katkıda bulunur.Biyolojik ürünlerden yapıldığı için is çıkarmaz , etinize alev değmez.Tamamen sağlık bir pişirme yöntemidir.

biobriketlogo2-tes

Yeşili Seviyoruz !

Dünyamız her gün küresel ısınmanın etkisiyle boğuşuyor.Her yıl bu ısınmanın etkisiyle kutuplardaki buzullar eriyor , iklimlerimiz dengesizleşiyor.Bu da dünyayı yaşanmaz bir hale getiriyor.Türkiye genelinde ise her yıl 250.000 ton dan fazla ağaçlardan üretilmiş mangal kömürü tüketiliyor. 1 kg mangal kömürü için 4-5 kg ağaç yakılıp , karbonlaştırılması gerekiyor. Odun kömürü yapımı için çevre katlediliyor. Yakılan yeşil ağaçların yanması sırasında çıkan gazlar havayı da kirletiyor.Küresel karbon salınımını arttırıyor . Odun kömürü kullanmak yerine bitki atıklarından üretilen doğal mangal kömürünü kullanarak hem ormanlık alanların katledilmesine hemde zararlı gazların ülkemizi ve Dünya’yı kirletmesine engel olabiliriz.

Biz bu yola çıkarken , çevreci bilinç ile yaklaştık.Biyo – Enerji ve Biyo – Kütleler ile ar-ge çalışmaları sonucu Bio Briket Mangal Kömürü‘nü ürettik.Biz dünyaya saygılıyız , sizde bize destek olun.

Fabrika & Üretim

İstanbul Büyükçekmece Güzelce  bölgesinde , 3000 m2 lik üretim tesisimizde , hammaddesini kendimizin ürettiği yada ithal ettiği ürünleri sıkıştırarak briket kömür ve nargile kömürü haline getiriyoruz.Modern şartlarda ürettiğimiz kömürleri , özel tam otomatik kurutma odamızda nemini alarak , dünya standartlarında bir ürün haline getiriyoruz.Bu şekilde kömürün daha hızlı ve daha verimli yanmasını sağlıyoruz.

Daha sonra nemi alınan kömürleri , karton koliler ile paketleyip , şerit bant makinasıyla dayanıklı hale getiriyoruz.Bu şekilde , nakliye esnasında koli minimum derecede zarar görmesini sağlıyoruz.

Mevcut ürünlerimizi restaurantlara , marketlere , ihracatçılara , toptancılara  satışa sunuyoruz. İsteğe göre kendi markanızda ürün üretimi sağlıyoruz.

Yıllık 1200 Tonluk üretim kapasitemizle , yurt içi ve yurt dışı talepleri karşılıyoruz.

Yeli Tarım ve Gıda Ürünleri Ltd Şti.

Ürünlerimiz

İTHAL DOĞAL

FINDIK KABUĞU KÖMÜRÜ

KÜBA BRİKET

NARGİLE KÖMÜRÜ ÇEŞİTLERİ

MEŞE BRİKET

PAKET PİKNİK KÖMÜRÜ

SOSİS KÖMÜR

PELET YAKIT ÇEŞİTLERİ

biobriket-nakliye2

NAKLİYE VE AMBALAJ

 

Bio Briket Mangal Kömürü ve Nargile Kömürü Toptan siparişlerinizde , ürünlerimiz anlaşmalı lojistik – nakliye firmalarıyla adresinize kadar gönderilir.Nakliye araçlarımız kapalı tenteli yada örtülüdür , dış hava koşullarından etkilenmez.Yüksek kalitesini uzun süre korur.

Ambalajlarımız ; Karton Kutu  , 5 ve 10kg lık Çift Oluklu en kaliteli baskılı kolilerden oluşmaktadır.Nakliye esnasında deforme olmaz , ürünlerimiz size ulaşırken görünümünü korur.Perakende satışlarda 1,5 kg lık poşet ambalajlarımız mevcuttur.

İstanbul İçi nakliye kendi araçlarımızla kapınıza kadar yapılır.

Sizlere en iyi hizmeti verebilmek adına , siparişiniz yola çıktığında size nakliye firması ve söforun telefon numarası , aracın plakası cep telefonunuza SMS olarak iletir.Bu şekilde herhangi beklenmeyen sorunlarla karşılaşmazsınız.

BELGELERİMİZ

biobriketmarkatescil
laboratuar-analizi-min-2-min
msds-tr
biobriketlogo2

0 (850) 302 74 42   –  Çağrı Merkezi

0 532 208 58 22       –  Mobil

Fabrika & Satış Ofisi

Güzelce Mah Fevzi Çakmak 2 Cd no:83 Büyükçekmece / İSTANBUL

facebook / instagramtwitter

Start typing and press Enter to search