Briket Delikli Mangal Kömürü

 In briket mangal kömürü, Faydalı Bilgiler, mangal kömürü, Türkçe

Briket Delikli Mangal Kömürü , kullanılmayan , çöpe atılan , geri dönüşüm yada bitkisel atıkların , karbonlaştırılma fırınlarında özel yöntemlerle kömürleştirilerek öğütülüp , yüksek basınçtaki pres makinalarıyla sıkıştırılan kömürlere denir. Bu tip briket kömürleri , normal ağaç kömürlerine nazaran çok daha uzun ömürlüdür.Fiziksel yapısı gereği sıkıştırıldığı için , yanarken düşük oksijene maruz kalırlar.Bu yüzden normal kömürlere göre en az iki kat daha uzun ömürlüdür.

Tamamen doğal hammaddelerden imal edildiği için duman , is ve koku yapmaz.Kapalı alanlarda kullanılabilir.Fazla alev çıkarmaz , homojen ısı sağlar ve etlerinizin eşit pişmesini sağlar. Yüksek kaloriye sahiptir.Bu sebeple az kömür ile çok miktarda ürün pişirebilirsiniz.Tam karbonize olduğu için yanarken kanserojen gazlar çıkarmaz.Az miktarda kül içerir ve sizi kül zahmetinden kurtarır.

Doğru kullanıldığında uykuya yatar , kullanmadığınızda minimum yanma gerçekleştirir.Ekolojik bir ürün olduğundan , küllerini soğuduktan sonra bitkilere dökerek çok verimli gübre olarak kullanabilirsiniz.

Yapımında ağaç kesilmez. Bilinçli briket kömür kullanımı , doğaya saygılıdır.

Çeşitli boy ve ebatlarda üretilir.Amacınıza göre kısa veya uzun boyutlarda tercih edebilirsiniz.

Odunumsu mangal kömürlerine göre çok daha temizdir.Kolilerde , kırıksız , tozsuz bir biçimde paketlenir.Bulunduğunuz ortamı kirletmez.Ellerinizde kömür izi bırakmaz.Kıvılcım çıkarmaz.Yakımı ve kullanımı oldukça kolaydır.

Briket delikli mangal kömürü Son zamanların en çevreci ve en verimli enerji kaynağıdır.

 

 

 

Recent Posts

Start typing and press Enter to search

sıkma mangal kömürü