Briket Kömürlerin Zararları ve Faydaları

 In briket mangal kömürü, Genel, mangal kömürü

Briket Kömürlerin Zararları Var Mıdır ? Bilinenin Aksine Briket Kömürler Hakkında Detaylı Bilgiler.

Merhabalar Arkadaşlar , bu yazımızda Briket Kömürlerin Zararları var mıdır ? Yoksa şehir efsanesinde ibaret midir ? Avantajları , dezavantajları , briket kömür hakkında bilinen doğru ve yanlışlıklar hakkında , bir üretici olarak doğrudan bilgiyi size verip , siz değerli mangal kömürü tüketicileri bilgilendirmeye çalışacağız.

İnternette kısa bir araştırma yaptığımızda , Briket kömürünün zararları adlı aratma sayısının oldukça fazla olduğunu görerek bu konu hakkında konuya giriş yapmak istiyoruz.

Briket Kömürün Zararları

Öncelikle belirtmeliyiz ki , üreticisi , kaynağı , hammaddesi belli olmayan , sezonluk para kazanma amacıyla güneşte kurutarak mevsimlik briket kömür üretim yapan , ürünlerinin arkasında durmayan üretici şahıslarda , aşırı ucuz ürünlerde mutlaka ve mutlaka zararlı madde ve kimyasal madde katılma , kömürün içinde zehirli maddeler kullanılması ve beklenilmesi kuvvetle muhtemel olup , bu gibi firma ve markalardan ürünler almamanızı şiddetle tavsiye ederiz.

İşin Mutfağından Açıklamalar

İşin mutfağından bilinçli ve sorumlu , belgeli Bio Briket markası olarak belirtmeliyiz ki , bu tarz ürünlere konulan ham maddeler , kötü kalite odun kömürü tozları , toprak , kum , hızlı kurutucu ve hızlı yanıcı sodyum nitrat gibi kimyasallar eklenebilmektedir.Bunlar tutuştuktan sonra tamamen uçarak havaya karışsa da , tam uçuculuk sağlanmadığında tehlikeli gazlar içerebilir.O yüzden tekrar uyarıyoruz , belgesiz içinde ne olduğunu açıklayamayan firmaların ürünlerinden uzak durunuz.

Briket Kömürün Faydaları

Briket kömürlerinin ne gibi şartlarda oluşturabildiği zararlardan bahsettik.Şimdi ise Briket kömürlerin , odun kömürlerine göre faydalarına . Briket kömürlerin , geleneksel odun kömürlerine göre faydaları ve sağlıklı olması çok daha ağır basmaktadır. Briket Kömürler , güvenilir ellerde üretildiğinde çok verimli , çok çevreci , çok sağlıklı ve çok uzun ömürlüdür.

Bio Briket Markası Olarak Briket Kömürlerine Kattıklarımız ve Kalitemiz

Bio Briket Markası olarak , briket kömür üreticisi olarak çok sorumlu ve bilinçliyiz.Kömürümüzün kalitesi her üretim partisinde test edilerek onaylanmakta , kaliteyi geçmeyen ürünler imha edilmektedir.

Peki Bio Briket Mangal Kömürünün Farkı Nedir ? Farkımız , 12 ay üretici olmamız , hammadde olarak %100 organik fındık , ceviz ve fıstık kabuğu gibi organik hammaddeler kullanmamız. Ham madde karbonizasyonu esnasında , yüksek karbonize ısısı ile tüm piroliz yöntemi ile tüm zehirli gazlar , katran gibi maddeler filtrelenerek havaya karışır. Bu esnada çıkan gazlar havaya çok düşük karbon salınımı yayar. Bu da geleneksel yöntemlerle üretilen odun kömürü üretimdeki gazlardan çok düşüktür.Küresel ısınmaya maruz kalan dünyamızın ısınmasına engel olan çok çevreci bir sistemdir.

Daha sonra karbonize olan ham madde ürünler , kırıcı ve elek yardımıyla araya karışan yaprak ,Demir parçası gibi istenmeyen maddeler mıknatıs yardımı ve elek yardımı ile ayrıştırılır.

Bu aşamadan sonra tamamen gıdaya uygun mısır nişastası ile formulize edilerek , yüksek ısı ve pres altında sıkıştırılarak yapıştırma işlemi gerçekleştirilir.

Bu işlemlerden sonra ıslak çıkan ürünler , 1.5 gün kurutma odasında bekleyerek iç nemi uzaklaştırılır ve kuru sert bir kömür elde edilir.Kömür nemi ne kadar az ise o kadar verimli yanar , kalorisi yüksek olarak ve uzun yanar.

Bio briket markası olarak tüm üretim aşamamız şeffaf olup , tüm yetkili belgelere sahibiz ve siz değerli müşterilerimize 6 yıldan fazladır hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Ürün Çeşitlerimiz & Hizmetlerimiz:

– İthal Briket Mangal Kömürü

– Küba Briket Mangal Kömürü

– Fındık Kabuğu Kömürü

– Nargile Kömürü

– Pratik Mangal Kömürü

– Piknik Mangal Kömürü

– Marketler için toptan mangal kömürü paketleri

– Fason Üretim

– İhracat

– İthalat

– İstanbul Avrupa Yakası Dağıtım Ağı

Detaylı bilgi ve telefon : 0850 302 74 42 – Mangal Kömürü Departmanı

Recent Posts

Start typing and press Enter to search

kumburgaz mangal kömürü